Kopia blog oslonyzewnetrzne.pl

Rozbuduj pergolę

Pergola to jedna z ulubionych osłon tarasowych naszych Klientów. Wszystko za sprawą nowoczesnego designu, bogatej funkcjonalności i możliwości dopasowania. To właśnie te cechy sprawiają, że pergolę można idealnie dostosować do swojego stylu życia czy wypoczywania. Oto elementy, w które opcjonalnie możesz doposażyć swoją pergolę.

OŚWIETLENIE LED

Doposażenie pergoli w elementy oświetleniowe sprawia, że z tarasu czy ogrodu możemy swobodnie korzystać do późnych godzin nocnych. Oświetlenie sprawia też, że pod pergolą można spędzać czas także jesiennymi i zimowymi popołudniami, gdy światło naturalne znika już po godzinie 16:00. W przypadku pergoli lamelowej, oświetlenie może zostać zamontowane nie tylko w obrębie obwodu osłony, ale także bezpośrednio w lamelach.

OSŁONY BOCZNE

Dobór osłon bocznych w pergoli zależny jest od potrzeb użytkowników. Wybierając osłonienie bocznych ścian pergoli za pomocą screena możemy ograniczyć nadmierne nagrzewanie, osłonić się przed sąsiadami czy zabezpieczyć przed wizytą owadów. Ponadto screen ochroni także przed przed rażącym słońcem zbliżającym się do horyzontu. Decydując się na drewniane okiennice mamy pewność zabezpieczenia przed rażącym słońcem czy czynnikami atmosferycznymi. Okiennice zapewnią również poczucie prywatności oraz stanowią atrakcyjny element dekoracyjny. Istnieje także możliwość zastosowania przeszkleń, które jednocześnie pozwolą cieszyć się widokiem na zewnątrz i ochronią przed deszczem czy działaniem wiatru.

AUTOMATYKA POGODOWA

Zastosowanie czujników wiatru czy słońca daje możliwość automatycznego sterowania osłonami przeciwsłonecznymi w zależności od zmieniających się warunków atmosferycznych. Dzięki systemowi możliwe jest jeszcze dokładniejsze dopasowanie pergoli do własnych potrzeb.Czujnik wiatrowy sprawia, że osłona boczna typu screen automatycznie zasłoni się w przypadku zbyt silnego wiatru. Czujnik nasłonecznienia uruchomi nie tylko osłony boczne, ale też samą pergolę – zasłoni wszystkie elementy w przypadku silnego nasłonecznienia. Nowoczesne rozwiązanie cechuje prosty montaż, łatwa konfiguracja i rekonfiguracja.

Wiele opcji doposażenia pergoli pozwala na podniesienie komfortu użytkowania jej. Dzięki dodatkowym elementom można uwydatnić walory wizualne osłony, podnieść komfort termiczny czy wydłużyć czas, w którym pergola będzie użytkowana.Tags: No tags

Comments are closed.