Rolety zewnętrzne – NOWOŚCI!

Rolety zewnętrzne to typ osłon, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Skuteczna ochrona przed nadmiernym promieniowaniem i nagrzewaniem pomieszczeń, izolacja akustyczna czy prywatność, którą zapewniają to atuty, które wskazuje wielu użytkowników rolet. Czym mogą jeszcze zaskoczyć? Poznaj nowości od Akant i dowiedz się, dlaczego warto się na nie zdecydować.

Nowością, na którą warto zwrócić szczególną uwagę są rolety zewnętrzne sterowane elektrycznie wyposażone w bezszczotkowy napęd radiowy S&SO RS100 IO marki Somfy, zapewniający pełen komfort użytkowania. Dlaczego? Napęd ten posiada dwa tryby działania – super dyskretny i cichy. Dzięki temu w prosty sposób można dopasować działanie osłon do aktualnych potrzeb. Tryb super dyskretny wyróżnia wyjątkowo niespotykana bardzo cicha praca uzyskiwana dzięki delikatnemu startowi i zatrzymaniu oraz wolniejszemu działaniu rolety. Wiąże się to również z mniejszym zużyciem energii i tym samym obniżeniem rachunków za prąd. Tryb cichy natomiast sprawdza się doskonale w sytuacji gdy zależy nam na szybszej pracy rolety.

Napędy S&SO RS100 IO posiadają funkcję detekcji przeszkód i oblodzenia, co zapobiega uszkodzeniu rolet w wyniku przymarznięcia czy zetknięcia z napotkanym przedmiotem. Tym samym funkcja ta wydłuża żywotność osłony. Sam producent udziela na napęd aż 7 lat gwarancji.

Zastosowana w napędzie technologia io-homecontrol podnosi poziom bezpieczeństwa. Możliwość otrzymania w dowolnym momencie informacji zwrotnej o pozycji rolety i opcja zmiany tej pozycji, daje użytkownikowi pełną kontrolę nad osłonami. Dzięki temu za pomocą smartfona z dowolnego miejsca na świecie jesteśmy w stanie zasłonić rolety i tym samym zmniejszyć ryzyko włamania.

Napęd umożliwia także zapisanie ulubionej pozycji rolety “my”, którą w dowolnym momencie będzie można w szybki sposób ustawić jednym kliknięciem.

Kolejnym aspektem, o którym warto wspomnieć w kontekście innowacji jest wprowadzenie do sprzedaży nowych pancerzy BP41 oraz BP42. Poprzez obustronne ryflowanie udoskonalono stronę wizualną osadzonych rolet oraz zwiększono sztywność profilu pancerza.

Maksymalna powierzchnia rolet zewnętrznych w nowym wydaniu to nawet 8 m2, a największa dopuszczalna szerokość rolet to 380 cm, dzięki czemu możliwe jest teraz przesłonięcie również większych przeszkleń.

Nasze nowe rolety zewnętrzne to także ułatwiony ich serwis uzyskany dzięki wymiennym ślizgom pancerza. Co ważne, Akant oferuje bezproblemowy serwis – zarówno ten gwarancyjny, jak i pogwarancyjny.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z naszym doradcą w najbliższym salonie stacjonarnym.

Tags: No tags

Comments are closed.