Kopia blog oslonyzewnetrzne.pl (1)

Pergole gotowe na zimę

Pergola to osłona, która sprawdza się przez cały rok. Wiele możliwości konfiguracji pozwala dopasować ją do indywidualnych potrzeb oraz różnych warunków pogodowych. Sprawdź, które propozycje sprawdzą się najlepiej zimą.

Wybierając pergolę, która będzie nam służyć zimą, warto pamiętać o kilku elementach, które sprawią, że korzystanie z niej chłodniejszą porą będzie komfortowe. Ważne w tej sytuacji jest odpowiednie zadaszenie, dobór osłon bocznych oraz docieplenie przestrzeni.

Zadaszenie odporne na przemakanie i obciążenie

Osłony tarasowe określane jako całoroczne, muszą być przystosowane do działania w zróżnicowanych warunkach pogodowych. Szczególnie wymagająca jest zima. Niskie temperatury czy opady śniegu i deszczu wymuszają zastosowania najlepszych rozwiązań, które sprawdzą się w zetknięciu z trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Wszystkie pergole znajdujące się w ofercie Akant wyróżnia wodoodporność, jednak na szczególną uwagę zasługuje pergola Primavera, której wzmocnione zadaszenie jest przystosowane do obciążenia śniegiem nawet do 120 kg/m2. Dzięki temu czas pod pergolą można spędzać także podczas wyjątkowo śnieżnej zimy.

Gdy śnieg zaczyna topnieć lub pojawiają się opady, pergola jest zabezpieczona przed niekontrolowanym spływem wody w losowych kierunkach. W przypadku pergoli Premium, system posiada blokadę spływu wody na boki, rynnę oraz daszek chroniący tkaninę. Ciekawym rozwiązaniem są także słupy z odpływem wody w wybranym kierunku.

Pergola Primavera także posiada system swobodnego odprowadzania wody. Wyposażona jest w rynnę odprowadzająca wodę wokół profilu zadaszenia pergoli oraz występujące również w pergoli Primavera, słupy z odprowadzeniem wody w wybranym kierunku.

Osłony boczne

Wybierając pergolę przeznaczoną do użytkowania latem, w kwestii osłon bocznych, istotne są takie cechy, jak poczucie prywatności, zabezpieczenie przed owadami i ochrona przed nadmiarem promieni słonecznych. W przypadku pergol, które mają służyć również zimą, wymagania są większe. Niezbędna jest skuteczna izolacja termiczna, która sprawi, że wypoczynek pod pergolą będzie komfortowy, nawet przy niskiej temperaturze.

Wybór przeszkleń jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Nie ograniczą widoku za oknem, a przy tym szczelnie osłonią strefę komfortu, gdy warunki pogodowe nie będą sprzyjające. By w chłodniejsze dni zapewnić sobie komfort termiczny, pergolę można wyposażyć również w promienniki ciepła, które zwiększą temperaturę w pomieszczeniu.

Planując zakup pergoli, warto wziąć pod uwagę wszystkie potencjalne sposoby jej użytkowania. Wybór odpowiednich elementów pozwoli na komfortowe korzystanie ze strefy relaksu przez cały rok.

 

Tags: No tags

Comments are closed.