pergola-tkaninowa

Pergola tkaninowa na taras i do ogrodu

Pergola tkaninowa to osłona będąca nowoczesnym rozwiązaniem umożliwiającym ciekawą aranżację przestrzeni na zewnątrz. Dzięki niej możemy uniezależnić czas spędzany na świeżym powietrzu od warunków atmosferycznych. Decydując się na pergolę, warto poznać jej funkcjonalność.

Pergola jakiś czas temu była rozwiązaniem popularnym jedynie w branży Horeca. Używana była głównie jako osłona do ogródków i tarasów w restauracjach czy hotelach. Z roku na rok zdobywa coraz większe uznanie także wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Pergola to rozwiązanie na lata, dlatego warto poznać możliwości, jakie daje i wybrać najlepszą wersję dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

Pergola tkaninowa to typ osłony, w której tkanina przymocowana do profili przemieszcza się wzdłuż prowadnic. Dzięki takiemu mechanizmowi w dowolnym momencie można ją rozsunąć lub zasunąć w zależności od aktualnych potrzeb. Poszycie zrobione jest z wyjątkowo wytrzymałej tkaniny, która nie tylko osłania przed promieniowaniem UV, ale także przed deszczem. Ponadto pergola ma też 3 klasę odporności wiatrowej. Dzięki specjalnej impregnacji tkanina jest odporna na butwienie, płowienie i pleśń. Nie rozciąga się i nie rozrywa.

Ważnym aspektem jest wodoszczelność pergoli. Osłona posiada boczne blokady spływu wody oraz przednią rynnę, co w połączeniu zapewnia komfort wypoczynku na świeżym powietrzu także w trakcie ulewy.

Osłona daje różnorodne możliwości doposażenia. Istnieje możliwość dodania do niej ścian bocznych w formie screena, co zabezpiecza przestrzeń relaksu przed nadmiernym nasłonecznieniem, owadami czy spojrzeniami sąsiadów.

Ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość zastosowania automatyki pogodowej. Dzięki czujnikom wiatru, słońca czy temperatury system automatycznie odsłoni lub zasłoni pergolę zgodnie z wybraną konfiguracją.

Chcąc wydłużyć czas spędzany na świeżym powietrzu, w pergoli można zastosować oświetlenie. Połączenie tego rozwiązania z doposażeniem w napromiennik ciepła zapewni komfort nawet w chłodną noc.

Tags: No tags

Comments are closed.