łódź

Oszczędzaj ze screenami, czyli 3 właściwości screena, które pozwolą Ci zaoszczędzić

Czasy, kiedy osłona zewnętrzna pełniła jedynie funkcję odgradzającą od wzroku przechodniów już dawno minęły. Współczesne rozwiązania są o wiele bardziej funkcjonalne. Doskonałym przykładem jest screen przeciwsłoneczny, który oprócz tradycyjnego osłaniania od tego, co na zewnątrz, może przyczynić się także do obniżenia kosztów eksploatacyjnych. W jaki sposób? Oto trzy cechy screena, które pozwolą zaoszczędzić.

  1. Screen ogranicza promieniowanie termiczne nawet do 95%. Promieniowanie termiczne wytwarza każde ciało mające temperaturę  większą od 0°C. Efekt jego działania odczuwalny jest szczególnie latem. Dzięki screenowi promieniowanie nie dociera do szyby, przez co pomieszczenie nie nagrzewa się od okien. Mając komfortową temperaturę w pomieszczeniu nie musimy używać klimatyzacji i tym samym ograniczamy koszty eksploatacyjne budynku.
  2. Screen może redukować zużycie sztucznego światła. Wybierając tkaninę do rolety screen, warto zdecydować się na taką, która mimo redukcji nadmiernego promieniowania nie ogranicza dopływu światła dziennego. Dzięki temu możemy wykorzystać w pełni naturalne zasoby i nie korzystać w ciągu dnia z oświetlenia. Tym samym ograniczymy zużycie energii elektrycznej, co przekłada się na niższe rachunki za prąd.
  3. Dzięki automatyce pogodowej optymalizujemy wykorzystanie funkcji screena. Wybierając doposażenie screena w funkcję automatyki pogodowej nie ryzykujemy nagrzaniem pomieszczenia w sytuacji, gdy zapomnimy zasunąć screen przed wyjściem z domu. System stale analizuje temperaturę w pomieszczeniu i jeśli przekroczy ona określony próg, screeny zasuną się i ograniczą wzrost temperatury. Dzięki temu nie jest konieczne uruchamianie klimatyzacji.

Comments are closed.