GRAFIKA BLOG

Okiennice aluminiowe już dostępne w salonach Akant

W ofercie salonów stacjonarnych Akant pojawił się nowy produkt – okiennice aluminiowe z wypełnieniem z lameli stałych i ruchomych. To produkt, który przeznaczony jest do zabudowy bocznych ścian pergol, carportów czy tarasów.

Zadaszenie tarasu czy części ogrodu przy pomocy pergoli to coraz popularniejsze rozwiązanie. Sprawia, że przestrzeń zewnętrzna sprzyja wypoczynkowi przez dłuższy czas w ciągu roku – bez względu na pogodę czy porę dnia czy nocy. Zadaszenia chronią przed nadmiarem promieni słonecznych oraz opadami, co zapewnia komfort. W jaki sposób można go jeszcze bardziej zwiększyć? Z pomocą lamelowych zabudów bocznych!

Kiedy okiennice aluminiowe mogą okazać się przydatne? Przede wszystkim to osłona gwarantująca poczucie prywatności. Osłonięte przy pomocy okiennic boczne ściany zewnętrznej strefy relaksu, pomagają w zaaranżowaniu kameralnej przestrzeni, wolnej od wzroku sąsiadów czy przechodniów. Wypoczywając w takim miejscu możemy czuć się w pełni swobodnie.

Ponadto okiennice skutecznie chronią przed wiatrem czy zbyt intensywnym nasłonecznieniem. Zapewniają przyjemny cień i nieco niższą temperaturę w upalne dni oraz tworzą zaciszną oazę podczas silnych wiatrów. Warto wspomnieć, że okiennice są przydatne na tarasach położonych po stronie zachodniej, gdzie samo zadaszenie nie chroni przed zbliżającym się do horyzontu słońcem.

Okiennice aluminiowe to również ciekawy element dekoracyjny. Ich design doskonale sprawdza się w przestrzeniach zaaranżowanych w rozmaitych stylach – od nowoczesnego, przez rustykalny aż po hampton.

Okiennice występują w dwóch wersjach – w systemie stałym i przesuwnym. W zależności od potrzeb i sposobu aranżacji tarasu można wybrać stosowną opcję.

Co ważne – osłony dzięki materiałowi, z którego zostały wykonane, są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Nie odbarwiają się ani nie ulegają korozji pod wpływem wysokich bądź niskich temperatur, wilgoci czy dużego nasłonecznienia.

Wielofunkcyjne okiennice aluminiowe są już dostępne w salonach stacjonarnych Akant. By dowiedzieć się o nich więcej, zachęcamy do kontaktu z doradcą z najbliższego salonu Akant.

Tags: No tags

Comments are closed.