markizy-blog

Markiza – funkcjonalność i design w Twoim ogrodzie

Po ciężkim dniu chwila wytchnienia na świeżym powietrzu może okazać się zbawienna. Co jednak, gdy palące słońce powoduje dyskomfort i uniemożliwia błogi wypoczynek? Z pomocą przychodzą markizy. Ich funkcjonalność i atrakcyjny design nadadzą nowego charakteru przydomowej przestrzeni relaksu.

Markiza jest rodzajem nowoczesnej osłony zewnętrznej, która służy do osłonięcia przestrzeni ogrodu, balkonu lub tarasu. Dostępna jest jako osłona wolnostojąca lub montowana do ściany budynku, przez co można ją umieścić w dowolnym miejscu.  Markizy przede wszystkim zapewniają cień na zewnątrz, ale montowane przy oknach obniżają również temperaturę w budynku.

Markizy świetnie podkreślają wygląd budynku, przez co są lubiane przez projektantów. Odpowiednim wzorem czy kolorem, tkaniny mogą nadać przestrzeni zupełnie nowego wyglądu. Ozdobna falbana “Vario Volant” daje efekt dekoracyjny, ale są także rozmaite propozycje dla fanów minimalizmu. Kolor konstrukcji markizy także można dopasować do całości – w ofercie jest przeszło 200 kolorów z palety RAL.

Markiza to jednak nie tylko atrakcyjna wizualnie osłona, ale także wysoka jakość i funkcjonalność użytych materiałów. Tkaniny doskonale chronią przed promieniowaniem UV oraz przemakaniem nawet do 320 mm wysokości słupa wody. Dzięki impregnacji są zabezpieczone przed pleśnieniem, butwieniem i zatłuszczeniem. Nie ulegają także rozciąganiu i nie rozrywają się. Kolor nie zmienia się mimo ekspozycji na słońce.

Dostępne są cztery typy markiz – wolnostojąca, klasyczna bez kasetki, w kasecie oraz w pełnej kasecie. Dobierać je należy do efektu wizualnego, jaki chce się osiągnąć oraz do budżetu przeznaczonego na ten cel.

Markizy mogą być sterowane za pomocą korby, przełącznika, pilota oraz smartfona. Istnieje możliwość zastosowania tzw. automatyki pogodowej, dzięki której osłony będą reagowały na warunki atmosferyczne i w zależności od pogody otwierały się lub zamykały.

Tags: No tags

Comments are closed.