Grafika na oslonyzewnetrzne

3. fakty o roletach zewnętrznych, które musisz znać

Sezon na rolety zewnętrzne trwa! Są wyjątkowo popularne przed zimą przez swoje właściwości termoizolacyjne. Rozważając montaż rolet zewnętrznych, warto poznać kilka faktów na ich temat, by optymalnie wykorzystać funkcjonalność osłon. Sprawdźcie, co warto wiedzieć o roletach zewnętrznych.

FAKT 1: Rodzaj rolet zewnętrznych dopasowujemy do możliwości montażowych.

Są trzy rodzaje rolet zewnętrznych – natynkowe, podtynkowe i nadstawne. Wszystkie rodzaje montowane są w zupełnie inny sposób. Rolety natynkowe można zamontować w każdym momencie. Są montowane do ściany elewacyjnej budynku lub do stolarki okiennej. W roletach podtynkowych skrzynka ukryta jest pod elewacją. Podobnie, jak w przypadku rolet natynkowych, na montaż rolet podtynkowych można zdecydować się w dowolnym momencie, jednak w tym przypadku wymagane jest przygotowanie przestrzeni w obrębie nadproża. W roletach nadstawnych natomiast skrzynka znajduje się nad ramą okna, dlatego sam montaż jest bardziej wymagający. Wybierając roletę nadstawną, decyzję o jej montażu należy podjąć na etapie projektowania budynku.

FAKT 2: Rolety zewnętrzne mogą chronić przed włamaniem.

Rolety zewnętrzne z certyfikatem RC3 wyposażone są w specjalny system zabezpieczający dom przed włamaniem. Pancerze posiadają wewnątrz specjalne wzmocnienia w postaci wsporników z aluminium, co chroni pancerz przed uszkodzeniem. Wzmocnione są także listwa dolna i prowadnice. Dzięki mechanizmowi zapadkowemu niemożliwe jest podniesienie od zewnątrz zamkniętej rolety. Rolety z 3 klasą odporności na włamanie zapewniają poczucie bezpieczeństwa.

FAKT 3: Rolety zewnętrzne można doposażyć w moskitierę lub screen.

W roletach zewnętrznych można zastosować podwójne prowadnice, przez co roleta może zostać doposażona w dodatkowe osłony działające niezależnie. By ochronić budynek przed wizytą owadów, pyłków czy zanieczyszczeń warto rozważyć doposażenie rolet w moskitierę. Przyda się ona, gdy rolety będą odsłonięte, a okno otwarte. Gęsta siatka ochroni wnętrze przed wizytą nieproszonych gości. Z kolei, gdy wnętrze mocno się nagrzewa, warto zastosować screen. W sytuacji, gdy chcemy wpuścić do wnętrza światło dzienne, ale dalej chcemy je ochronić przed nadmiernym nagrzewaniem, to właśnie screen okaże się bardzo pomocny. Dzięki niemu nawet o 95% ograniczymy promieniowanie cieplne. Dodatkowo wybierając screen o przezierności minimum 3%, będzie on spełniał również funkcję moskitiery.

Tags: No tags

Comments are closed.